13 stycznia 2012 r. weszło w życie Rozporządzeniu Ministra Sprawiedliwości z dnia 22 grudnia 2011 r. w sprawie szczegółowego trybu postępowania w sprawach o opróżnienie lokalu lub pomieszczenia albo o wydanie nieruchomości (Dz. U. z dnia 5 stycznia 2012 r.poz 11 ). M.in zgodnie z powołanym rozporządzeniem jeżeli dłużnikowi nie przysługuje tytuł prawny do innego lokalu lub pomieszczenia, w którym może on zamieszkać, komornik niezwłocznie występuje do gminy właściwej ze względu na miejsce położenia lokalu podlegającego opróżnieniu z wnioskiem o wskazanie tymczasowego pomieszczenia.
Related Posts

Eksmisje znowu możliwe.
27 kwietnia 2022
Charakter uprawnienia do lokalu socjalnego.
24 listopada 2013